EPSON SG-8101CG 49.5900M-TCHPA0
Part No.:
SG-8101CG 49.5900M-TCHPA0
Datasheet:
AnpuSG-8101CG 49.5900M-TCHPA0.pdf
Description:
SG-8101CG 49.5900M-TCHPA0: OSC M
Frequency:
49.59 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6.8mA (Typ)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)