KYOCERA AVX CDR01BX102BKUS\M1K
Part No.:
CDR01BX102BKUS\M1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BX102BKUS\M1K on Anpu?
3. Are the CDR01BX102BKUS\M1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BX102BKUS\M1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR01BX102BKUS CDR01BX102BKUS-ZANAB CDR01BX102BKUS\M250 CDR01BX102BKUS\1 CDR01BX102BKUS-ZANAM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR01 * * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 1000 pF - - - -
Tolerance ±10% - - - -
Voltage - Rated 100V - - - -
Temperature Coefficient BX - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability - - - -
Failure Rate S (0.001%) - - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - - - -
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) - - - -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm) - - - -