KYOCERA AVX CDR04BX104AKUS\M250
Part No.:
CDR04BX104AKUS\M250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
Failure Rate:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR04BX104AKUS\M250 on Anpu?
3. Are the CDR04BX104AKUS\M250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR04BX104AKUS\M250?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR04BX104AKUS CDR04BX104AKUS\W CDR04BX104AKUS\1K CDR04BX104AKUS\1 CDR04BX104AKUS-1K
Part Number CDR04BX104AKUS CDR04BX104AKUS\W CDR04BX104AKUS\1K CDR04BX104AKUS\1 CDR04BX104AKUS-1K
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR04 * * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tray Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF - - - -
Tolerance ±10% - - - -
Voltage - Rated 50V - - - -
Temperature Coefficient BX - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability - - - -
Failure Rate S (0.001%) - - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - - - -
Package / Case 1812 (4532 Metric) - - - -
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) - - - -
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm) - - - -