KYOCERA AVX CDR31BP100BKUR\M500
Part No.:
CDR31BP100BKUR\M500
Lead Style:
1. How to order CDR31BP100BKUR\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BP100BKUR\M500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP100BKUR\M500?
Image CDR31BP100BKUR-ZANAH CDR31BP100BKUR\M CDR31BP100BKUR\M100 CDR31BP100BKUR-M1K CDR31BP100BKUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 10 pF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - R (0.01%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -
Thickness (Max) - - - 0.051" (1.30mm) -