KYOCERA AVX CDR31BX102BKSS
Part No.:
CDR31BX102BKSS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuCDR31BX102BKSS.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V BX 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)