KYOCERA AVX CWR09NC475KB\W
Part No.:
CWR09NC475KB\W
Description:
CAP TANT
Packaging:
Tray
Qualification:
1. How to order CWR09NC475KB\W on Anpu?
3. Are the CWR09NC475KB\W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR09NC475KB\W?
Image CWR09NC475KB CWR09NC475KBB CWR09NC475KBA CWR09NC475KBC CWR09NC475KB\M100
Part Number CWR09NC475KB CWR09NC475KBB CWR09NC475KBA CWR09NC475KBC CWR09NC475KB\M100
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series CWR09 TAZ * * *
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 4.7 µF 4.7 µF - - -
Tolerance ±10% ±10% - - -
Voltage - Rated 50 V 50 V - - -
Type Molded Molded - - -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm 1.5Ohm @ 100kHz - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C - - -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount - - -
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) - - -
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm) 0.125" (3.17mm) - - -
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code H H - - -
Ratings - COTS - - -
Features High Reliability High Reliability - - -
Failure Rate B (0.1%) B (0.1%) - - -