Littelfuse Inc. 1.5KE30A-B
Part No.:
1.5KE30A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Anpu1.5KE30A-B.pdf
Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO201
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
25.6V
Voltage - Breakdown (Min):
28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)