Littelfuse Inc. 1.5KE33CA-B
Part No.:
1.5KE33CA-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Anpu1.5KE33CA-B.pdf
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO201
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)