Littelfuse Inc. 1.5KE36A-B
Part No.:
1.5KE36A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Anpu1.5KE36A-B.pdf
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO201
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
1.5KE
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)