Littelfuse Inc. 1.5KE530CA
Part No.:
1.5KE530CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Anpu1.5KE530CA.pdf
Description:
TVS DIODE 451VWM 725VC DO201
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
1.5KE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
451V
Voltage - Breakdown (Min):
503.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
725V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)