Littelfuse Inc. 1.5SMC130A
Part No.:
1.5SMC130A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Anpu1.5SMC130A.pdf
Description:
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
111V
Voltage - Breakdown (Min):
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)