Littelfuse Inc. 1.5SMC13A
Part No.:
1.5SMC13A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
Anpu1.5SMC13A.pdf
Description:
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11.1V
Voltage - Breakdown (Min):
12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
83.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)