Littelfuse Inc. 5.0SMDJ58CASHRAT7
Part No.:
5.0SMDJ58CASHRAT7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Anpu5.0SMDJ58CASHRAT7.pdf
Description:
TVS 4.5KW 58V 5%BI DO-214AB TR7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
5.0SMDJ-S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)