Littelfuse Inc. SMBJ7.5CA-HRA
Part No.:
SMBJ7.5CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AnpuSMBJ7.5CA-HRA.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)