Littelfuse Inc. SMBJ8.5CA-HRA
Part No.:
SMBJ8.5CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AnpuSMBJ8.5CA-HRA.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)