Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF53-6.7888-OE
Part No.:
18QHTF53-6.7888-OE
Datasheet:
Anpu18QHTF53-6.7888-OE.pdf
Description:
6.7888 MHz XO 1.8V 5.0X3.2 MM OE
Frequency:
6.7888 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)