Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF53-9.49453-OE
Part No.:
18QHTF53-9.49453-OE
Datasheet:
Anpu18QHTF53-9.49453-OE.pdf
Description:
9.49453 MHz XO 1.8V 5.0X3.2MM OE
Series:
18QHTF53
Frequency:
9.49453 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)