Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF57-1.340-OE
Part No.:
18QHTF57-1.340-OE
Datasheet:
Anpu18QHTF57-1.340-OE.pdf
Description:
1.34 MHz XO 1.8V 7.0X5.0 MM OE
Frequency:
1.34 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)