Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF21-5.250-OE
Part No.:
25QHTF21-5.250-OE
Datasheet:
Anpu25QHTF21-5.250-OE.pdf
Description:
5.25 MHz XO 2.5V 2.0X1.6 MM OE
Frequency:
5.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)