Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF53-1.12896-OE
Part No.:
25QHTF53-1.12896-OE
Datasheet:
Anpu25QHTF53-1.12896-OE.pdf
Description:
1.12896 MHz XO 2.5V 5.0X3.2MM OE
Series:
25QHTF53
Frequency:
1.12896 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)