Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF57-53.203425-PD
Part No.:
25QHTF57-53.203425-PD
Datasheet:
Anpu25QHTF57-53.203425-PD.pdf
Description:
53.203425 M XO 2.5V 7.0X5.0MM PD
Frequency:
53.203425 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
24mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)