Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM572C1.5-12.500
Part No.:
3QHM572C1.5-12.500
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu3QHM572C1.5-12.500.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 12.5000MHZ CMOS
Manufacturer:
Series:
QuikXO
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
SSXO
Frequency:
12.5 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±1.50%, Center Spread
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)