Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM572C2.0-36.864
Part No.:
3QHM572C2.0-36.864
Datasheet:
Anpu3QHM572C2.0-36.864.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 36.8640MHZ CMOS
Frequency:
36.864 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order 3QHM572C2.0-36.864 on Anpu?
3. Are the 3QHM572C2.0-36.864 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3QHM572C2.0-36.864?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series QuikXO QuikXO QuikXO QuikXO QuikXO
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type SSXO SSXO SSXO SSXO SSXO
Frequency 120 MHz 3.6864 MHz 19.44 MHz 80 MHz 24.576 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI) CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
Operating Temperature -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)