Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF53-3.360-OE
Part No.:
3QHTF53-3.360-OE
Datasheet:
Anpu3QHTF53-3.360-OE.pdf
Description:
3.36 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 MM OE
Frequency:
3.36 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)