Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF57-3.1872-OE
Part No.:
3QHTF57-3.1872-OE
Datasheet:
Anpu3QHTF57-3.1872-OE.pdf
Description:
3.1872 MHz XO 3.3V 7.0X5.0 MM OE
Frequency:
3.1872 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)