Meritek 1.5KE150CA
Part No.:
1.5KE150CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
Axial
Datasheet:
Anpu1.5KE150CA.pdf
Description:
207V Clamp 7.3A Ipp TVS Diode Th
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
Axial
Packaging:
Strip
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C