Meritek SMBJ6.5CA
Part No.:
SMBJ6.5CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMBJ6.5CA.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC
Manufacturer:
Meritek
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.57A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C