Microchip Technology AT89C2051-12SI
Part No.:
AT89C2051-12SI
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
AnpuAT89C2051-12SI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Speed:
12MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)