Microchip Technology AT89C2051-24PI
Part No.:
AT89C2051-24PI
Package:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
AnpuAT89C2051-24PI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP
Package/Case:
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Speed:
24MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)