Microchip Technology ATTINY13-20MUR
Part No.:
ATTINY13-20MUR
Package:
20-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuATTINY13-20MUR.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20QFN
Package/Case:
20-WFQFN Exposed Pad
Series:
AVR® ATtiny
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Speed:
20MHz
Program Memory Size:
1KB (512 x 16)
EEPROM Size:
64 x 8
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)