Microchip Technology ATTINY13V-10PJ
Part No.:
ATTINY13V-10PJ
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
AnpuATTINY13V-10PJ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
AVR® ATtiny
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Speed:
10MHz
Program Memory Size:
1KB (512 x 16)
EEPROM Size:
64 x 8
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)