Microchip Technology ATTINY25-20MFR
Part No.:
ATTINY25-20MFR
Package:
20-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuATTINY25-20MFR.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN
Package/Case:
20-WFQFN Exposed Pad
Series:
AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Speed:
20MHz
Connectivity:
USI
Program Memory Size:
2KB (1K x 16)
EEPROM Size:
128 x 8
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)