Microchip Technology MA1.5KE11CAE3
Part No.:
MA1.5KE11CAE3
Datasheet:
AnpuMA1.5KE11CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9.4V
Voltage - Breakdown (Min):
10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
96A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)