Microchip Technology MA1.5KE130CAE3
Part No.:
MA1.5KE130CAE3
Datasheet:
AnpuMA1.5KE130CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 111VWM 179VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
111V
Voltage - Breakdown (Min):
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)