Microchip Technology MA1.5KE150CA
Part No.:
MA1.5KE150CA
Datasheet:
AnpuMA1.5KE150CA.pdf
Description:
TVS DIODE 128VWM 207VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
128V
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)