Microchip Technology MA1.5KE200A
Part No.:
MA1.5KE200A
Datasheet:
AnpuMA1.5KE200A.pdf
Description:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
171V
Voltage - Breakdown (Min):
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)