Microchip Technology MA1.5KE22A
Part No.:
MA1.5KE22A
Datasheet:
AnpuMA1.5KE22A.pdf
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)