Microchip Technology MA1.5KE250A
Part No.:
MA1.5KE250A
Datasheet:
AnpuMA1.5KE250A.pdf
Description:
TVS DIODE 214VWM 344VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
214V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)