Microchip Technology MA1.5KE30A
Part No.:
MA1.5KE30A
Datasheet:
AnpuMA1.5KE30A.pdf
Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
25.6V
Voltage - Breakdown (Min):
28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)