Microchip Technology MA1.5KE39AE3
Part No.:
MA1.5KE39AE3
Datasheet:
AnpuMA1.5KE39AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33.3V
Voltage - Breakdown (Min):
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)