Microchip Technology MA1.5KE62AE3
Part No.:
MA1.5KE62AE3
Datasheet:
AnpuMA1.5KE62AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 53VWM 85VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
53V
Voltage - Breakdown (Min):
58.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
85V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)