Microchip Technology MA1.5KE82CA
Part No.:
MA1.5KE82CA
Datasheet:
AnpuMA1.5KE82CA.pdf
Description:
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70.1V
Voltage - Breakdown (Min):
77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)