Microchip Technology MA1.5KE9.1CAE3
Part No.:
MA1.5KE9.1CAE3
Datasheet:
AnpuMA1.5KE9.1CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO204AR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.78V
Voltage - Breakdown (Min):
8.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
13.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
112A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)