Microchip Technology MAPLAD6.5KP20AE3
Part No.:
MAPLAD6.5KP20AE3
Datasheet:
AnpuMAPLAD6.5KP20AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC MINI-PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
202A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)