Microchip Technology MPLAD7.5KP11CA/TR
Part No.:
MPLAD7.5KP11CA/TR
Datasheet:
AnpuMPLAD7.5KP11CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC MINI-PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
412A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)