Microchip Technology MPLAD7.5KP13A/TR
Part No.:
MPLAD7.5KP13A/TR
Description:
13V, 5%, 8000W, UNI, MINI-PLAD,
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
349A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)