Microchip Technology MPLAD7.5KP14CAE3
Part No.:
MPLAD7.5KP14CAE3
Datasheet:
AnpuMPLAD7.5KP14CAE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
323A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)