Microchip Technology MPLAD7.5KP17A/TR
Part No.:
MPLAD7.5KP17A/TR
Datasheet:
AnpuMPLAD7.5KP17A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC MINI-PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
272A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)