Microchip Technology MPLAD7.5KP28AE3
Part No.:
MPLAD7.5KP28AE3
Datasheet:
AnpuMPLAD7.5KP28AE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
165A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)