Microchip Technology MPLAD7.5KP30AE3/TR
Part No.:
MPLAD7.5KP30AE3/TR
Datasheet:
AnpuMPLAD7.5KP30AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC MINI-PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)